به نقل از روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد ولباس کشور، هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر، بعد از اعلام فراخوان های خود در بخش‌های مختلف علمی دانشگاهی، جواهرات و زیورآلات، فرهنگی و هنری،  شرکت عمومی برای حضور اتحادیه‌ها، انجمن‌ها، خانه‌های مد و موسسات هنری مد و لباس، طراحی لباس، آخرین مهلت ثبت‌نام در بخش مسابقه هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر را ۱۰ بهمن اعلام کرد.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در بخش‌های مختلف هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر به آدرس اینترنتی به شرح ذیل مراجعه کنند:

بخش استان ها و اقوام:

در این بخش هر یک از استان ها می توانند در استان مربوطه نسبت به برگزاری جشنواره فجر استانی خود اقدام نماید. و انواع لباس های سنتی، بومی و دستاوردها و طراحی های مد ولباس خود را ارائه دهند. همچنین علاقمندان می توانند با مراجعه به دفاتر کارگروه ساماندهی مد ولباس مستقر در ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی محل سکونت خود اقدام به ثبت نام نمایند.

از متقاضیان عزیز خواهشمندیم ابتدا پس از مطالعه فراخوان این بخش، و دریافت فرم های مربوطه، نسبت به تکمیل آن اقدام نمایند و در انتها پس از اسکن نمودن آن، فایل تکمیل شده را به آدرس اینترنتی institude.info@iranmode.com ارسال کنند. لازم به ذکر است که متقاضیان می توانند در صورت مواجهه با هرگونه سوال در رابطه با تکمیل فرم با جناب آقای احمدی به شماره ۶۶۷۲۲۳۱۲ و داخلی ۲۱۰ تماس حاصل نمایند.

فرم ثبت نام شماره یک:

http://iranmode.com/wcms/file/file_file/84/1546250526.pdf

فرم ثبت نام شماره دو:

http://iranmode.com/wcms/file/file_file/85/1546250584.pdf

بخش انجمن ها، مراکز هنری و مؤسسات:

در راستای معرفی دستاوردهای حوزه مد و لباس کشور سیاست هویت‌سازی و حمایت از فعالان این بخش و ایجاد تعامل و ارتباط حرفه‌ای بین اجزای صنعت مد و لباس و به دنبال اقدامات گسترده صورت گرفته توسط نهادهای دولتی و غیر دولتی راه‌اندازی انجمن ها و موسسات فرهنگی_هنری،اتحادیه ها ودستگاه های عضو کارگروه  مقرر شد این مراکز به صورت مستقل در هشتمین جشنواره مد و لباس فجر حضور یابند.

از متقاضیان عزیز خواهشمندیم ابتدا پس از مطالعه فراخوان این بخش، و دریافت فرم های مربوطه، نسبت به تکمیل آن اقدام نمایند و در انتها پس از اسکن نمودن آن، فایل تکمیل شده را به آدرس اینترنتی province.info@iranmode.com ارسال کنند. لازم به ذکر است که متقاضیان می توانند در صورت مواجهه با هرگونه سوال در رابطه با تکمیل فرم با جناب آقای حیدری به شماره مستقیم ۶۶۷۳۹۲۵۰ تماس حاصل نمایند.

فراخوان بخش انجمن ها، مراکز هنری و موسسات:

http://iranmode.com/wcms/file/file_file/97/1546254783.pdf

فرم ثبت نام شماره یک .بخش اتحادیه ها و موسسات هنری:

http://iranmode.com/wcms/file/file_file/86/1546250778.pdf

فرم ثبت نام شماره دو: خانه های مد و موسسات هنری:

http://iranmode.com/wcms/file/file_file/87/1546250837.pdf

بخش بین الملل :

از آن جا که زبان هنر در عرصه بین‌الملل فرصت بیان ارزش‌های دینی، اسلامی و گفتمان‌های بین‌المللی را فراهم می‌سازد و همچنین با عنایت به تبلیغات منفی رسانه‌های غربی علیه ایران و اسلام، انجام فعالیت‌های مختلف به خصوص در زمینه‌های فرهنگی و هنری به ویژه مد و لباس اسلامی و فعالیت‌های بانوان هنرمند ایرانی ما را قادر خواهند ساخت تا پیوندی ناگسستنی میان جهانیان و  اسلام برقرار سازیم و با حضور موفق خود، زمینه ساز روشن شدن افکار عمومی نسبت به ذخایر فرهنگی و هنری ایران و نقش ایران اسلامی در تمدن اسلامی باشیم. در آستانه برگزاری هشتمین  جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر، بخش بین‌الملل درنظر دارد تا بخش ویژه رقابتی را به بخش‌های مختلف خود اضافه کرده و به نفر اول طاووس طلایی اهدا کند.

از متقاضیان عزیز خواهشمندیم ابتدا پس از مطالعه فراخوان این بخش، و دریافت فرم های مربوطه، نسبت به تکمیل آن اقدام نمایند و در انتها در صورت تمایل به شرکت در بخش غیر رقابتی جشنواره پس از اسکن نمودن آن، فایل تکمیل شده را به آدرس اینترنتی international.info@iranmode.com ارسال کنند. لازم به ذکر است که متقاضیان می توانند در صورت مواجهه با هرگونه سوال در رابطه با تکمیل فرم با سرکار خانم تلاشان به شماره مستقیم ۸۸۹۴۵۰۰۳ تماس حاصل نمایند.

فراخوان بخش بین الملل و اطلاعیه بخش رقابتی( طاووس طلایی):

http://iranmode.com/wcms/file/file_file/98/1546256122.pdf

فرم ثبت نام بخش غیررقابتی:

http://iranmode.com/wcms/file/file_file/88/1546250900.pdf

بخش علمی و دانشگاهی:

با توجه به وظیفه ذاتی دانشگاه ها نشر (آموزش) و توسعه(پژوهش) دانش و کارآفرینی است، ، بخش علمی ودانشگاهی می توانددر ساماندهی مد و لباس کشور همراه با بخش صنعت، نقش تعیین کننده ای ایفا کنند. از آنجا که زمان اجرای جشنواره مد و لباس فجر بسیار فشرده است، عملا فرصتی برای انتقال اطلاعات و یافته ها و دستاوردهای پژوهش ها و گسترش مرزهای علم و هنر نمی یابد. براین اساس بخش علمی دانشگاهی هشتمین جشنواره بین المللی مدولباس فجر برآن شده است که درفضای دانشگاهی به کنکاش در محورهای مورد نظر بپردازد.

از متقاضیان عزیز خواهشمندیم ابتدا پس از مطالعه فراخوان این بخش، و دریافت فرم های مربوطه، نسبت به تکمیل آن اقدام نمایند و در انتها پس از اسکن نمودن آن، فایل تکمیل شده را به آدرس اینترنتی university.info@iranmode.com ارسال کنند. لازم به ذکر است که متقاضیان می توانند در صورت مواجهه با هرگونه سوال در رابطه با تکمیل فرم با سرکار خانم کمالی به شماره ۶۶۷۲۲۳۱۲ و داخلی ۳۰۳ تماس حاصل نمایند.

فراخوان بخش علمی و دانشگاهی:

http://iranmode.com/wcms/file/file_file/99/1546256763.pdf

فرم ثبت نام شماره یک بخش غیررقابتی( نشست های علمی، کارگاه های آموزشی):

http://iranmode.com/wcms/file/file_file/90/1546251122.pdf

فرم ثبت نام شماره دو بخش رقابتی:

http://iranmode.com/wcms/file/file_file/91/1546251187.pdf

فرم شماره ۳. درخواست غرفه:

http://iranmode.com/wcms/file/file_file/92/1546251237.pdf

بخش فرهنگی و هنری

جشنواره مد و لباس فجر به منظور استفاده از ظرفیت آثار فرهنگی و هنری در فرهنگ سازی و ارتقاء دانش و بینش حوزه مد و لباس، مسابقات و برنامه هایی را در قالب کمیته فرهنگی و هنری جشنواره برگزار می­نماید.

از متقاضیان عزیز خواهشمندیم ابتدا پس از مطالعه فراخوان این بخش، و دریافت فرم های مربوطه، نسبت به تکمیل آن اقدام نمایند و در انتها پس از اسکن نمودن آن، فایل تکمیل شده را به آدرس اینترنتی culture.info@iranmode.com ارسال کنند. لازم به ذکر است که متقاضیان می توانند در صورت مواجهه با هرگونه سوال در رابطه با تکمیل فرم با سرکار خانم خدمت شعار به شماره ۶۶۷۲۲۳۱۲ و داخلی ۴۰۷ تماس حاصل نمایند.

فراخوان بخش فرهنگی و هنری:

http://iranmode.com/wcms/file/file_file/100/1546257743.pdf

فرم ثبت نام شماره یک بخش رقابتی:

http://iranmode.com/wcms/file/file_file/93/1546251303.pdf

فرم شماره ۲ .غیر رقابتی(درخواست غرفه):

http://iranmode.com/wcms/file/file_file/92/1546251237.pdf

بخش مسابقه زنده طراحی لباس:

این بخش با هدف نگاهی نو به بازار، ایجاد فضای رقابتی سالم بین طراحان عرصه مدو لباس، تشویق طراحان به ارائه طرح والگوهای به روز ونوآورانه، کمک به ارتقای سطح حوزه طراحی با الهام از نمادهای هنر ایرانی اسلامی وکشف استعدادهای نو، دررشته های زیر برگزار می گردد.

از متقاضیان عزیز خواهشمندیم ابتدا پس از مطالعه فراخوان این بخش، و دریافت فرم های مربوطه، نسبت به تکمیل آن اقدام نمایند و در انتها پس از اسکن نمودن آن، فایل تکمیل شده را به آدرس اینترنتی competition.info@iranmode.com ارسال کنند. لازم به ذکر است که متقاضیان می توانند در صورت مواجهه با هرگونه سوال در رابطه با تکمیل فرم با سرکار خانم افعان به شماره ۶۶۷۲۲۳۱۲ و داخلی ۴۰۷ تماس حاصل نمایند.

فراخوان بخش مسابقه زنده ی طراحی لباس:

http://iranmode.com/wcms/file/file_file/101/1546258157.pdf

فرم ثبت نام در مسابقه زنده طراحی لباس:

http://iranmode.com/wcms/file/file_file/95/1546251415.pdf

موضوع ویژه این دوره از هشتمین دوره جشنواره بین المللی مد و لباس فجر در کلیه بخش‌های مسابقه با عنوان «نقش مَکران» است. مَکران، مُکران یا مکوران، سرزمین رویایی است، که درجنوب شرقی پهنه خاکی کشورعزیزمان ایران، از نواحی شرقی هرمزگان تا مرزهای کشور پاکستان درسواحل شمالی دریای عمان گسترده است.

مَکران،گنجینه ناشناخته هاست وجاذبه‌های بسیاری را درخود جای داده است. سواحل صخره ای، ماسه ای و مرجانی،کویرهای جذاب مریخی، چشم انداز شگفت انگیز اقیانوس هند،کوه‌های مینیاتوری، هم نشینی کویر و دریا، رودخانه‌ها وتالاب ها، گونه‌های کمیاب گیاهی، تنوع گونه‌های جانوری، سفالینه‌های تمدن هفت هزارساله کلپورگان، سوزن دوزی‌های سنتی، لباس‌های به قدمت تاریخ و… همه میراث ماندگاراین سرزمین است.

بنابراین گزارش شورای سیاستگذاری جشنواره با انتخاب این موضوع برای تمام بخش‌های  مسابقه  تلاش دارد تا با معرفی این سرزمین رویایی میراث ماندگار کشورمان را به جهانیان معرفی کند.

هشتمین جشنواره بین المللی مد ولباس فجر ۲۶ بهمن لغایت ۲ اسفند ماه در مجتمع نمایشگاهی بوستان گفتگو برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر به سایت ایران مد به آدرس اینترنتی https://www.iranmode.com/workflow/?page=13 مراجعه کنند.