چهارمین جشنواره استانی مد و لباس ایرانی اسلامی بوشهر آغاز بکار کرد

صبح امروز چهارمین جشنواره استانی مد و لباس ایرانی اسلامی بوشهر با حضور طراحان و تولیدکنندگان لباس در دانشکده فنی و حرفه‌ای دخترانه الزهرا (س) این شهر آغاز بکار کرد.

 

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در این ارتباط گفت:« ٥٦ اثر تا پایان مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره استانی مد و لباس ایرانی اسلامی بوشهر ارسال شد که از امروز تا ٣٠ فروردین مورد داوری قرار خواهند گرفت».

فاطمه کرمپور بیان کرد: «از این شمار ٢٧ گروه در بخش مانتو اجتماع، ٧ گروه در بخش پیراهن مردانه، ٧ مقاله در بخش علمی و ١٥ نفر در بخش طرح اولی ها (هنرجویان رشته طراحی دوخت) با هم به رقابت می پردازند».  

وی با اشاره به اینکه ٣ اثر برگزیده هر بخش مورد تقدیر قرار خواهند گرفت، اظهار داشت: «نمایشگاهی از این آثار همزمان با روز اختتامیه در گالری مجتمع فرهنگی و هنری بوشهر جهت بازدید عموم به نمایش گذاشته خواهد شد».

کرمپور یادآور شد:« تندیس جشنواره استانی مد و لباس ایرانی اسلامی بوشهر لوح سپاس و هدایای نقدی به آثار برتر اهدا خواهد شد».

وی تصریح کرد:« توجه به فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی، ایجاد اشتغال، شناسایی ظرفیت‌های استان در این حوزه و معرفی جوانان طراح و دوزنده مد و لباس استان به سطح ملی و بین المللی از اهداف برگزاری این جشنواره است».

وی ادامه داد:« برگزاری جشنواره مد و لباس یک رویداد مهم فرهنگی و هنری است که نقش اساسی در الگو سازی و تعالی فرهنگ اصیل ایرانی دارد».

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر خاطرنشان کرد: «استان بوشهر به دلیل قدمت چند هزار ساله و تاریخ و فرهنگ غنی، همواره به لباس اهمیت ویژه ای قائل بوده اند و سبک پوشش خود را بر اساس فرهنگ جنوب و موقعیت بندری انتخاب کرده اند».

یادآور می‌شود که آیین اختتامیه جشنواره استانی مد و لباس ایرانی اسلامی بوشهر ۳۱ فروردین ساعت ۱۷ در سالن مجتمع فرهنگی و هنری اداره کل برگزار خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *